70 26 48 50
Her er du: Forsiden > netværk > Netværkstilbehør > DELL NETWORKING 40GE QSFP+ SR TRANS 850NM 100-150M OM3/OM4 IN EXT

Vent venligst...

Netværkstilbehør

For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
DELL NETWORKING 40GE QSFP+ SR TRANS 850NM 100-150M OM3/OM4  IN EXT (407-BBOZ)

DELL NETWORKING 40GE QSFP+ SR TRANS 850NM 100-150M OM3/OM4 IN EXT (407-BBOZ)

Varenr.: 407-BBOZ
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
Beskrivelse

The Dell™ QSFP+ transceiver delivers fiber connectivity to extend the range of your network. This hot-pluggable transceiver with QSFP+ (Small Form Factor Pluggable) footprint features a duplex LC connector. The Dell networking 40Gbe QSFP+ transceiver provides 40Gbe connectivity up to 150 m.

Additionally, it provides a unique enhanced digital diagnostic monitoring interface, which allows real-time access to device operating parameters such as transceiver temperature, laser bias current, transmitted optical power, received optical power, and transceiver supply voltage.

This product is compatible with the following systems:
- DELL NETWORKING N4000 N4032F
- DELL NETWORKING N4000 N4064
- DELL NETWORKING N4000 N4064F
- Dell Networking Old Ironsides N40xx.

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.